Juist daarom is bouwen in de uiterwaarden sinds een paar jaar niet meer toegestaan. Toch is er een uitzondering: het Rivierklimaatpark is aangewezen als één van de zeven plekken in Nederland waar bouwen onder strikte voorwaarden nog wél mogelijk is. Goed nieuws, want in dit gebied zijn zo’n 15 locaties in beeld waar initiatiefnemers plannen hebben.
Maatwerkregeling
Op 17 februari jl. organiseerden we een bijeenkomst waarin we uitleg gaven over de zogenaamde maatwerkregeling. We lichtten toe wat er allemaal bij komt kijken als je in dit bijzondere gebied iets wilt bouwen. Ook vertelden we welke informatie we nodig hebben van de initiatiefnemers om te kunnen beoordelen wat het effect van hun plannen is op de waterstand.
Inzicht nodig in plannen en waterstand
De spelregels zijn duidelijk: we moeten weten waar en hoeveel er gebouwd gaat worden, zodat we kunnen uitrekenen of dit effect heeft op de waterstanden en de afvoer. En als dat zo is, zoeken we samen naar manieren om dat te compenseren.
De deadline voor het aanleveren van bouwinformatie is 1 mei. Alleen plannen die op tijd zijn ingediend, worden meegenomen in de maatwerkregeling.