We hebben beoordeeld hoe verschillende varianten scoren op doelen als natuurontwikkeling, waterveiligheid en ruimte voor ondernemers, waarbij ook gekeken wordt naar uitvoerbaarheid en kosten. De resultaten hebben we breed besproken met de partners van Rivierklimaatpark en de omgeving. De uitkomst is dat niet alle doelen haalbaar lijken, zowel inhoudelijk als financieel. Dat vraagt om aanvullend onderzoek en dus ook om wat meer tijd.
Geen besluit voor de zomer
Volgens de oorspronkelijke planning zou de stuurgroep vóór de zomer een keuze maken over de voorkeursvariant. Maar op basis van de informatie die nu op tafel ligt, kunnen we dat besluit nog niet goed onderbouwen. Daarom nemen we de tijd om de varianten verder uit te werken. Dat betekent dat er voor de zomer nog geen knoop wordt doorgehakt.
Wat betekent dat voor u?
De planning van het participatie-proces, zoals beschreven in het participatieplan, wijzigt. De momenten in het proces waarop we u vragen mee te denken veranderen niet. Wel schuiven de gesprekken en de informatiebijeenkomst door in tijd. U hoeft zich geen zorgen te maken dat u iets mist. We houden u op de hoogte en blijven open over de stappen die we zetten. De participatiegesprekken starten we na de zomer weer op. Andere trajecten, zoals het proces van maatwerk, gaan in de tussentijd gewoon door.
En hoe nu verder?
In de komende weken werken we door aan de verdieping van de effectbeoordeling.
Eind juni bespreekt de stuurgroep dan de uitkomsten en de vragen die nog openstaan. Daarna informeren we u opnieuw, uiteraard met een update over de planning.
De verwachting is dat de stuurgroep later in dit jaar een besluit neemt over de voorkeursvariant.