Een unieke roeitocht
De tocht start bij Rhederlaag en eindigt na een indrukwekkende route van 54 kilometer in Deventer. Omdat de rechtstreekse afstand van Rhederlaag naar Deventer over de IJssel ‘slechts’ 46 kilometer is, is er een extra lus toegevoegd via het Zwarte Schaar bij Doesburg. Dat maakt de tocht officieel marathonwaardig.
Met 46 kilometer over de stromende IJssel belooft het een snelle en uitdagende marathon te worden. Snelheden van 15 km/u zijn voor ervaren ploegen goed haalbaar. Tegelijkertijd biedt de IJssel een afwisselend decor: een prachtige rivier die iedere keer weer anders oogt.
Samenwerking en ondersteuning
De start bij Rhederlaag krijgt een feestelijk tintje. De Gelderse Sportfederatie (GSF) verzorgt een muzikale en sportieve warming-up, zodat de roeiers energiek van wal steken. Ook scoutinggroep Abel Tasman en Watersportvereniging Giesbeek (WSV Giesbeek) leveren enthousiaste ondersteuning bij het evenement.
Voor ervaren roeiers
De organisatie benadrukt dat deelname ervaring met roeien op stromend water vereist. De IJssel is een dynamische rivier, waar zowel beroepsvaart als recreatievaart aanwezig is. Roeiers en stuurlieden moeten goed voorbereid zijn op deze omstandigheden.
Meer informatie is te vinden via Roeivereniging Daventria.